Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Aktualności

Ranking PEC 2024!

Bydgoski KPEC kolejny raz na podium w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. W edycji na rok 2024 Spółka zajęła II miejsce!

Ranking organizowany jest przez redakcję "Strefy Gospodarki" - dodatku Gazety Prawnej. Przy ocenie firm branży ciepłowniczej Kapituła Rankingu brała pod uwagę: wyniki finansowe przedsiębiorstw; nakłady na inwestycje i remonty; wykorzystanie środków unijnych; ilość sprzedanej energii; ilość obsługiwanych węzłów; długość sieci ciepłowniczych; łączną moc zamówioną; ilość awarii; zdobyte nagrody i wyróżnienia; nakłady na podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu w przeliczeniu na jednego pracownika; działalność pod kątem odpowiedzialności społecznej; ocenę przedstawicieli branży dokonywaną przez podmioty uczestniczące w Rankingu.

 

Z satysfakcją przyjęliśmy informację o uzyskanej kolejny rok z rzędu wysokiej pozycji w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki” Gazety Prawnej. Wynik ten cieszy, bo świadczy o stabilnej pozycji Spółki i co najważniejsze o wysokim poziomie świadczonych przez nas usług na rzecz mieszkańców Bydgoszczy, Szubina, Nakła nad Notecią, Koronowa i Solca Kujawskiego. Jest to tym bardziej istotne, bo czasy dla sektora energetyki cieplnej nie są łatwe. Korzystając z okazji składamy gratulacje wszystkim laureatom Rankingu PEC 2024, a czytelnikom życzymy ciepłych, pogodnych i bezpiecznych Świąt Wielkiej Nocy – tak do wyników tegorocznej edycji Rankingu odniósł się Andrzej Baranowski, Prezes Zarządu KPEC Spółka z o.o. w Bydgoszczy

 

KPEC był zwycięzcą Rankingu w 2021 oraz 2019 roku, w latach 2024, 2022, 2020, 2018 i 2017 spółka zajmowała drugie miejsce, w 2016 roku - trzecie, a w 2015 - czwartą lokatę.

 

Spółka obsługuje ponad 5000 węzłów cieplnych, a łączna moc zamówiona przez odbiorców przekracza 658 MW. KPEC zatrudnia ok. 360 pracowników i eksploatuje 465 km sieci ciepłowniczych. W 2023 roku na inwestycje przeznaczyła 39,5 mln zł, a na remonty - ponad 2,6 mln zł.

 

Gratulujemy pozostałym laureatom Rankingu!

 

Informacja ws. awarii głównego źródła ciepła dla miasta Bydgoszczy (elektrociepłowni EC-II)

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2024 godz. 8:05

 

Parametry pracy systemu ciepłowniczego miasta Bydgoszczy są stabilne.

Spółka przywraca pełne dostawy ciepła do obiektów, którym w ubiegłym tygodniu ograniczono przepływ. 

Będziemy Państwa informować o postępach dalszych prac.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

 

 

 

Z powodu poważnej awarii w zewnętrznym źródle EC-2 (PGE) z przyczyn niezależnych od firmy KPEC mogą wystąpić zaniżenia parametrów c.o i c.w.u na terenie całego Miasta Bydgoszcz z wyłączeniem osiedla Osowa Góra. Sytuacja ta może utrzymywać się od dzisiejszej nocy 6.02.2024 przez okres do 8 dni czyli 14.02.2024 - tyle czasu deklaruje na usunięcie awarii w źródle EC-2 PGE.

 

Bieżące informacje o awarii znajdziecie Państwo w zakładce Komunikaty-Informacje o zakłóceniach 

Nowelizacja ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw

Informacja dla klientów związana z systemem wsparcia wprowadzonym ustawą z 15 września 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. 2022 poz. 1967) i jej nowelizacją z dnia 7 grudnia 2023 r. o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła (Dz. U. 2023 poz. 2760).

KPEC grzeje przez cały rok!

Nadeszła kalendarzowa jesień, w związku z czym KPEC Spółka z o.o. przypomina, że ciepło z miejskiej sieci jest dostępne przez cały rok. To bardzo komfortowe rozwiązanie w „okresie przejściowym”, gdy dobowe wahania temperatury zewnętrznej są znaczne.

KPEC jest technicznie przygotowany, by dostarczać ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej przez cały rok. Nie ma więc potrzeby, by trwale wstrzymywać dostawę ciepła na ogrzewanie po okresie zimowym. W okresie letnim o regulację dostawy ciepła zadba zainstalowana w obiekcie automatyka pogodowa. System ten uruchomi ogrzewanie gdy będzie taka potrzeba w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. To zapobiega wychłodzeniu lub przegrzaniu pomieszczeń.

Przypominamy, że wszystkie budynki wyposażone w indywidualne węzły cieplne należące do KPEC są dostosowane do całorocznego ogrzewania, dzięki urządzeniom automatycznej regulacji dostawy ciepła. Z tego typu rozwiązań korzysta z roku na rok coraz więcej odbiorców, a przynosi to najlepszy efekt w tzw. „okresach przejściowych”. Zachęcamy do skorzystania z tego rozwiązania i nie rezygnowania z dostaw ciepła, gdy temperatura za oknem rośnie.

Jakie są korzyści korzystania z ciepła KPEC przez cały rok?

  • Redukcja wilgoci i wyziębienia konstrukcji obiektu
  • Zapewnienie właściwego stanu technicznego budynków, rzadsze prace remontowe
  • Ograniczenie infekcji wynikających z wychłodzenia oraz oszczędność na lekach
  • Zmniejszenie kosztów indywidualnego dogrzewania
  • Bezpieczne rozwiązanie w porównaniu do indywidualnych piecyków czy termowentylatorów
  • Zapewnienie bezobsługowego komfortu mieszkańców, niezależnie od wahań temperatury
  • Swoboda w korzystaniu z ciepła przez lokatorów mieszkań w spółdzielniach czy wspólnotach
  • Regulacja poziomu ogrzewania w pomieszczeniach przy użyciu termostatów grzejnikowych

Dla każdego z nas komfort cieplny przyjmuje różną wartość temperaturową. KPEC zapewnia ciepło przez cały rok. Rozumiemy, że utrzymanie ciepła w obiekcie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy gotowi zapewnić ciepło dla osób, które potrzebują wyższej temperatury wiosną czy jesienią.

Wartość granicznej temperatury uruchamiającej dostawę ciepła na cele ogrzewania mogą Państwo ustalić indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

 

KPEC weźmie udział w seminarium naukowo-technicznym pt. Rola i odpowiedzialność uczestników procesu inwestycyjnego w zakresie inwentaryzacji geodezyjnej w budownictwie

W dniu 27 września 2023 r. na  Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbędzie się seminarium naukowo-techniczne nt. Rola i odpowiedzialność uczestników procesu inwestycyjnego w zakresie inwentaryzacji geodezyjnej w budownictwie, którego głównymi pomysłodawcami są członkowie bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Seminarium ma na celu określenie zasad poprawnej współpracy między uczestnikami procesu inwestycyjnego, a zwłaszcza między kierownikiem budowy (robót), inwestorem i geodetą.  Podczas seminarium będzie omówiona między innymi problematyka dotycząca aspektów prawnych i technicznych inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu. Będą przedstawione informacje związane z istotą funkcjonowania bazy znaków geodezyjnych, systemem zarządzania oraz ich ochroną. Zapraszamy do czynnego udziału w panelu dyskusyjnym, podczas którego przewidziano bezpośrednią wymianę doświadczeń i informacji między uczestnikami procesu inwestycyjnego w celu opracowania standardów poprawnej i efektywnej współpracy.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w seminarium.

Komitet Organizacyjny Seminarium

Organizatorzy:

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej

Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Miejsce:                                           

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich,

ul. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz, budynek Auditorium Novum - aula B

Data:                  

27 września 2023 r.,  godz. 9.00

 

Więcej informacji:

 

Dezynfekcja cieplna instalacji ciepłej wody użytkowej – metoda eliminacji bakterii Legionelli.

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. informuje, że jedną z metod dezynfekcji w instalacji ciepłej wody użytkowej w obiektach Odbiorcy jest jej przegrzew do temperatury powyżej 70oC.

Spółka świadczy usługę dezynfekcji termicznej na zlecenie Odbiorcy w obiektach zasilanych z węzłów cieplnych należących do KPEC poprzez utrzymanie pracy instalacji w podwyższonych parametrach w ustalonym okresie.

Uzyskanie wymaganej temperatury wody niezbędnej dla skutecznego wykonania usługi możliwe jest wyłącznie w okresie grzewczym, w terminie od listopada do marca. Przegrzew instalacji c.w.u. jest realizowany odpłatnie, zgodnie z obowiązującym Cennikiem usług dodatkowych i opłat, który dostępny jest na stronie internetowej www.kpec.bydgoszcz.pl/oferta-uslugidodatkowe, poz. 9.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. u. 2022 poz. 1225), określa warunki techniczne dla instalacji wodociągowej zimnej i ciepłej wody, między innymi w zakresie możliwości bezpiecznej eksploatacji, w szczególności:

- „instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55oC i nie wyższej niż 60oC”,

- „ instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać przeprowadzanie ciągłej lub okresowej dezynfekcji metodą chemiczną lub fizyczną (w tym okresowe stosownie metody dezynfekcji cieplnej), bez obniżania trwałości instalacji i zastosowanych w niej wyrobów. Do przeprowadzenia dezynfekcji cieplnej niezbędne jest zapewnienie uzyskania w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 70oC i nie wyższej niż 80oC”.

 

KPEC Spółka z o.o. laureatem Rankingu Diamenty Forbesa 2023

Informacja z 5 lipca 2023 roku

 

KPEC Spółka z o.o. w gronie laureatów Diamentów Forbesa 2023.
Bydgoski KPEC został sklasyfikowany na 44. miejscu listy regionalnej oraz na 827. pozycji listy ogólnopolskiej w zestawieniu podmiotów o przychodach powyżej 250 mln złotych. Diamenty Forbesa to ranking podmiotów najszybciej rozwijających się. Wśród kryteriów oceny przedsiębiorstw uczęstniczących w zestawieniu, znajdują się m.in. wyniki finansowe za ostatnie lata, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność podmiotu.

Uroczysta gala Diamentów Forbesa 2023 dla laureatw z kujawsko-pomorskiego odbyła się 27 czerwca 2023 roku w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy.

14 sierpnia br. dniem wolnym od pracy

Informujemy, że poniedziałek 14 sierpnia br. jest dla pracowników Spółki dniem wolnym.
O bezpieczeństwo energetyczne i Państwa komfort cieplny dbać będą pracujące w ruchu ciągłym służby KPEC Spółka z o.o
 
Informacja z dnia 9 sierpnia 2023 roku

RANKING PEC 2023

Informacja z dnia 21 kwietnia 2023 roku
 
KPEC Spółka z o.o. kolejny raz na podium w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. W edycji na rok 2023 zajęliśmy II miejsce!
Ranking organizowany jest przez "Strefę Gospodarki" Gazety Prawnej. Przy ocenie firm branży ciepłowniczej Kapituła Rankingu brała pod uwagę: wyniki finansowe przedsiębiorstw; nakłady na inwestycje i remonty; wykorzystanie środków unijnych; ilość sprzedanej energii; ilość obsługiwanych węzłów; długość sieci ciepłowniczych; łączną moc zamówioną; ilość awarii; zdobyte nagrody i wyróżnienia; nakłady na podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu w przeliczeniu na jednego pracownika; działalność pod kątem odpowiedzialności społecznej; ocenę przedstawicieli branży dokonywaną przez podmioty uczestniczące w Rankingu.
KPEC był zwycięzcą Rankingu w 2021 oraz 2019 roku, w latach 2022, 2020, 2018 i 2017 spółka zajmowała drugie miejsce, w 2016 roku - trzecie, a w 2015 - czwartą lokatę.
Spółka obsługuje blisko 4900 węzłów cieplnych, a łączna moc zamówiona przez odbiorców przekracza 665 MW. Zatrudnia ok. 350 pracowników i eksploatuje 458 km sieci ciepłowniczych. W ub. roku na inwestycje przeznaczyła 37,7 mln zł, a na remonty - ponad 2,1 mln zł.
Gratulujemy zwycięzcy!
 
 

Komfort cieplny przez cały rok

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o. o.  w Bydgoszczy pragnie Państwu zaoferować usługę, pozwalającą na korzystanie z centralnego ogrzewania w chłodniejsze dni przez cały rok. Jest to możliwe dzięki automatyce pogodowej – system urządzeń zainstalowanych w węzłach cieplnych, który steruje dostawami ciepła do ogrzewania w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku.