Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Aktualności

Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw

Informujemy, że od dnia 1 marca 2023 r. zostały wprowadzone ceny do stosowania w rozliczeniach z uprawnionymi odbiorcami zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. z 2022r. poz. 1967, ze zm.)
 

Zmiana stawki VAT od 1 stycznia 2023 roku

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od KPEC Spółka z o.o. od 1 stycznia 2023 w rozliczeniach z tytułu dostawy ciepła stosowana będzie podstawowa stawka podatku VAT (wzrost z 5% na 23%).

Sezon grzewczy rozpoczęty!

Zachęcamy, by w tzw. "okresie przejściowym", kiedy wystepują znaczne dobowe wahania temperatury powietrza, nie zwlekać z rozpoczęciem dostaw energii cieplnej do budynku. Zbyt późne włączenie ogrzewania spowoduje konieczność dostarczenia znacznie większej ilości energii cieplnej do uzyskania komfortu ciepkengo w wychłodzonym budynku.
Jednocześnie informujemy, że większość spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych podjęła 19 września br. decyzję o włączeniu ogrzewania w swoich zasobach.

 

Zespół KPEC Spółka z o.o.

Informacja ws. dodatku węglowego

W odpowiedzi na liczne zapytania, uprzejmie informujemy, iż KPEC Spółka z o.o. nie jest podmiodem właściwym w sprawie  przydzielania tzw. "dodatku węglowego".

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do stron, gdzie opisane są zasady ubiegania się o dodatek węglowy w Bydgoszczy, Szubinie, Nakle nad Notecią, Koronowie i Solcu Kujawskim.

 

Zasady przyznawania dodatku węglowego dla mieszkańców Bydgoszczy (KLIKNIJ)

Zasady przyznawania dodatku węglowego dla mieszkańców Szubina (KLIKNIJ)

Zasady przyznawania dodatku węglowego dla mieszkańców Nakła nad Notecią (KLIKNIJ)

Zasady przyznawania dodatku węglowego dla mieszkańców Koronowa (KLIKNIJ)

Zasady przyznawania dodatku węglowego dla mieszkańców Solca Kujawskiego (KLIKNIJ)

 

 

 

Rozszerzenie współpracy między KPEC Spółka z o.o. i PGE EC S.A.

PGE Energia Ciepła i KPEC wspólnie rozbudują sieć ciepłowniczą w Bydgoszczy

Bydgoska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE i Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej 20 lipca br. zawarły umowę, której celem jest rozwój lokalnego rynku ciepła w Bydgoszczy. Rozszerzenie współpracy pomiędzy spółkami, umożliwi dostęp do ciepła sieciowego większej liczbie mieszkańców.

Priorytetem zarówno bydgoskiej elektrociepłowni, jak i Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy jest zagwarantowanie mieszkańcom i instytucjom stabilnego i ciągłego dostępu do ciepła sieciowego. Zawarta umowa ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Miasta Bydgoszczy. Rozbudowa sieci ciepłowniczej to również ważny krok w kierunku poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska, co będzie miało korzystny wpływ na zdrowie mieszkańców.

- Bydgoszcz od lat podejmuje szereg działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Są to zarówno działania edukacyjne, jak i dotacje dla gospodarstw domowych na rzecz likwidacji pieców węglowych. Realizujemy różne projekty międzynarodowe, których celem jest walka ze smogiem i jego skutkami oraz ograniczenie zużycia energii cieplnej poprzez chociażby termomodernizację budynków publicznych. Jednocześnie dążymy do zasilania miasta czystą energią, dlatego stawiamy na rozwój fotowoltaiki na budynkach użyteczności publicznej. Umowa pomiędzy PGE Energia Ciepła a Komunalnym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej wpisuje się w nasze działania, gdyż  pozwoli na dalszy  rozwój sieci ciepłowniczej i tym samym zaproponowanie mieszkańcom kolejnych osiedli na skorzystanie z ciepła systemowego, co zdecydowanie wpływa na ograniczenie niskiej emisji w mieście  – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Zgodnie z zawartą umową PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zobowiązały się do maksymalizacji przyłączeń obiektów do istniejącej i rozbudowywanej miejskiej sieci ciepłowniczej. Rozszerzona współpraca jest potwierdzeniem dobrej współpracy pomiędzy spółkami i miastem.

- Będąc liderem rynku ciepła w Polsce wyznaczamy nowe kierunki działania dla branży. Nieustannie rozwijamy się, inwestując w nowe instalacje i modernizując istniejące, zgodnie z trendami i wymaganiami obowiązujących regulacji środowiskowych. Jako producent ciepła i energii elektrycznej jesteśmy nierozerwalną częścią miast, w których prowadzimy działalność i uczestniczymy w ich transformacji energetycznej, przechodząc na paliwo gazowe. Nasze działania wpływają na poprawę jakości powietrza, co w konsekwencji przekłada się na zdrowie mieszkańców. Dzisiejsze podpisanie umowy pomiędzy naszą spółką a KPEC jest dowodem dobrej współpracy w obszarze bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego Bydgoszczy – powiedział Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Zarówno PGE Energia Ciepła, jak i bydgoski KPEC zgodnie deklarują wolę wspólnego działania na rzecz rozwoju lokalnego rynku ciepła w Bydgoszczy. Rozbudowa obecnie istniejącej sieci ciepłowniczej, w tym budowa ciepłociągów i przyłączy przyczyni się do rozszerzenia
i pozyskania nowych odbiorców ciepła pochodzącego z sieci zasilanej przez PGE Energia Ciepła.

- Jednym z poważniejszych problemów miast jest zanieczyszczenie powietrza wynikające z niskiej emisji. Dlatego tak ważne jest wprowadzanie działań mających wpływ na poprawę jakości powietrza. W perspektywie najbliższych lat w bydgoskim Oddziale PGE Energia Ciepła zostaną przeprowadzone projekty inwestycyjne związane z budową nowych źródeł kogeneracyjnych gazowych. Inwestycje zapewnią optymalną efektywność ekonomiczną dla bydgoskiego systemu ciepłowniczego, w tym w dużym stopniu poprawę jakości powietrza – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

- Dla KPEC Spółka z o.o. nadrzędnym celem jest poprawa jakości powietrza na obszarze Bydgoszczy, poprzez przyłączanie możliwie dużej liczby odbiorców oraz budowę nowych elementów i modernizację istniejącej infrastruktury ciepłowniczej. Stale dążymy do rozbudowy sieci ciepłowniczych, warto jednak nadmienić, że w Bydgoszczy jest wiele miejsc, gdzie sieć ciepłownicza KPEC istnieje a przyłączenie odbiorców możliwe jest niemal „od ręki“, do czego zachęcamy. Wspólne działania dla osiągnięcia założonego celu są zawsze bardziej efektywne niż praca samodzielna, dlatego tym bardziej wyrażamy zadowolenie z rozszerzonej przez nasze podmioty współpracy dla dobra Bydgoszczan - powiedział Andrzej Baranowski, prezes zarządu KPEC Spółka z o.o. w Bydgoszczy.

Segment ciepłownictwa jest obecnie w okresie głębokiej transformacji. Znalazło to odzwierciedlenie w ogłoszonej w ubiegłym roku Strategii Grupy PGE. W myśl jej założeń do 2030 r. w produkcji ciepła planowane jest korzystanie w 70 proc. ze źródeł zero i niskoemisyjnych.

 

 

KPEC Bydgoszcz najlepszy w Polsce!

I stało się! Drugi raz w historii zwyciężyliśmy w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej PEC 2021 organizowanym przez Strefę Gospodarki Gazety Prawnej.
Przy ocenie firm branży ciepłowniczej Kapituła Rankingu brała pod uwagę: wyniki finansowe przedsiębiorstw; nakłady na inwestycje i remonty; wykorzystanie środków unijnych; ilość sprzedanej energii; ilość obsługiwanych węzłów; długość sieci ciepłowniczych; łączną moc zamówioną; ilość awarii; zdobyte nagrody i wyróżnienia; nakłady na podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu w przeliczeniu na jednego pracownika; działalność pod kątem odpowiedzialności społecznej; ocenę przedstawicieli branży dokonywaną przez podmioty uczestniczące w Rankingu.
Poprawa jakości powietrza, stopniowe odejście od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, edukacja ekologiczna oraz zwiększanie liczby odbiorców ciepła to główne zadania na najbliższe lata dla bydgoskiej spółki KPEC.
KPEC zwyciężył w tym Rankingu w roku 2019, rok temu oraz w latach 2017 i 2018 spółka zajęła drugie miejsce, w 2016 roku - trzecie, a w 2015 - czwartą lokatę.
Spółka obsługuje ponad 4700 węzłów cieplnych, a łączna moc zamówiona przez odbiorców przekracza 650 MW. Zatrudnia ok. 360 pracowników i eksploatuje 449 km sieci ciepłowniczych. W ub. roku na inwestycje przeznaczyła 31,5 mln zł, a na remonty - ponad 2,5 mln zł.
Gazeta Prawna, 26 marca 2021
 
Gazeta Prawna, 26 marca 2021

KORONAWIRUS - Komunikat 14.04.2020

W związku z ogłoszeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego wyłącznie prosimy o kontakt:
- telefoniczny,
- pocztą elektroniczną,
- pocztą tradycyjną,
- pocztą kurierską,
- przy pomocy elektronicznego Biura Obsługi Klienta.

 

Link do wykazu najważniejszych telefonów w Spółce:
http://bip.kpec.bydgoszcz.pl/?cid=10

 

Link do wykazu najważniejszych adresów e-mail w Spółce:
http://bip.kpec.bydgoszcz.pl/?cid=37

 

Link do elektronicznego Biura Obsługi Klienta eBOK:
http://www.kpec.bydgoszcz.pl/elektroniczne-biuro-obslugi-kl…

 

#KPECBydgoszcz

 

Gdzie w Solcu Kujawskim aktualnie istnieje możliwość przyłączenia do sieci oraz gdzie planowany jest rozwój sieci.

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. mając na względzie potrzebę ograniczania niskiej emisji, rozwój systemu ciepłowniczego oraz zwiększanie jego efektywności określa wielkość zainteresowania przyłączeniem do sieci ciepłowniczej ze strony właścicieli (zarządców) budynków w Solcu Kujawskim.

 

W koncepcji zaznaczono kolorem czarnym obszary, w których istnieją sieci ciepłownicze i występują możliwości przyłączenia budynków oraz niebieskim kolorem obszary potencjalnego rozwoju sieci ciepłowniczej. Do zaplanowania przyłączenia obiektów do istniejących ciepłociągów, a także określenia kierunków rozbudowy sieci niezbędne są dla nas informacje o zamiarze przyłączenia poszczególnych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W związku z powyższym prosimy wszystkich właścicieli / zarządców zainteresowanych przyłączeniem do sieci ciepłowniczej o wypełnienie i odesłanie „Deklaracji zamiaru przyłączenia do sieci ciepłowniczej” (Pobierz)W odpowiedzi każdy właścicieli / zarządca otrzyma ofertę przyłączenia (jeżeli budynek znajduje się w obszarze istniejącej sieci i występują możliwości przyłączenia) lub informację o terminach i warunkach rozbudowy sieci ciepłowniczej oraz możliwości przyłączenia po jej rozbudowie.

Wypełnione i podpisane deklaracje można składać:

- drogą elektroniczną na adres: rozwoj@kpec.bydgoszcz.pl ,

- pocztą na adres: Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., ul. ks. Józefa Schulza 5, 85-315 Bydgoszcz,

- osobiście siedzibie przedsiębiorstwa mieszczącej się pod w/w adresem lub w Solcu Kujawskim przy. ul. Garbary 4.

 

(POBIERZ PROJEKT KONCEPCJI)