Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Aktualności

Komfort cieplny przez cały rok

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o. o.  w Bydgoszczy pragnie Państwu zaoferować usługę, pozwalającą na korzystanie z centralnego ogrzewania w chłodniejsze dni przez cały rok. Jest to możliwe dzięki automatyce pogodowej – system urządzeń zainstalowanych w węzłach cieplnych, który steruje dostawami ciepła do ogrzewania w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku.

KPEC Spółka z o.o. liderem polskiego ciepłownictwa!

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Bydgoszczy po raz pierwszy w historii zwyciężyła w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej PEC 2019 organizowanym przez Strefę Gospodarki Gazety Prawnej.
 
Przy ocenie firm branży ciepłowniczej Kapituła Rankingu brała pod uwagę: wyniki finansowe przedsiębiorstwa; nakłady na inwestycje i remonty; wykorzystanie środków unijnych; ilość sprzedanej energii; ilość obsługiwanych węzłów; długość sieci ciepłowniczych; łączną moc zamówioną; ilość awarii; zdobyte nagrody i wyróżnienia; nakłady na podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu w przeliczeniu na jednego pracownika; działalność pod kątem odpowiedzialności społecznej; ocenę przedstawicieli branży dokonywaną przez podmioty uczestniczące w Rankingu.
 
Poprawa jakości powietrza, stopniowe odejście od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, edukacja ekologiczna oraz zwiększanie liczby odbiorców ciepła to priorytety na najbliższe lata dla bydgoskiej spółki KPEC.
 
W roku 2017 i 2018 KPEC zdobył II miejsce w rankingu, w 2016 roku III miejsce, a w 2015 IV miejsce.
 

KPEC Spółka z o.o. gra razem z WOŚP!

Gramy razem z WOŚP! KPEC Spółka z o.o. wsparła 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy darowizną w wysokości 3000 złotych.

24 grudnia 2018 roku dniem wolnym

Uprzejmie informujemy, iż w poniedziałek 24 grudnia 2018 biura KPEC Spółka z o.o. będą nieczynne. 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Zespół KPEC Spółka z o.o.

Fair Play po raz piętnasty!

KPEC Spółka z o.o. po raz piętnasty uhonorowana Certyfikatem Jakości Biznesu "Przedsiębiorstwo FAIR PLAY" oraz Diamentową Statuetką.
Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

 


 

"Agatkom" będzie cieplej

W czwartek, pierwszym dniu astronomicznej zimy, KPEC sp. z o.o. przekazała na rzecz bydgoskiego Centrum Integracji Społecznej 38 kompletnych zestawów odzieży dla tzw. Agatek – osób dbających o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na przejściach dla pieszych.

 

- Misją naszej spółki jest dostarczanie produktu, jakim jest ciepło. Docieramy z nim do mieszkań i domów bydgoszczan. Robimy to dbając o środowisko, ale także w bezpiecznej formie. O tym, jak to bezpieczeństwo jest istotne i to w szerokim ujęciu, nikogo nie trzeba przekonywać. Jeśli my, jako spółka, mamy okazję do jego poprawy, chętnie się w to angażujemy. Osobami, które dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ich drodze do szkół i powrocie do domów, gdy przechodzą przez pasy na ulicach, są tzw. Agatki. Chcieliśmy pomóc im w ich pracy, przekazując nowe, kompletne i ciepłe stroje do wykonywania swoich obowiązków podczas zimy – powiedział Andrzej Baranowski, prezes KPEC Bydgoszcz. 

 

Oficjalne przekazanie strojów odbyło się podczas przedświątecznego spotkania w siedzibie Centrum Integracji Społecznej. Odbierający je dyrektor CIS Andrzej Jankowski podkreślił, że inicjatywa spółki jest ważnym wsparciem dla kierowanej dla niego jednostki i przede wszystkim dla osób pracujących w każdych, nawet tych najgorszych, warunkach atmosferycznych.

 

- Może nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, bo „Agatki” widzimy tylko przez chwilę, przechodząc na drugą stronę ulicy, w drodze do szkoły, pracy czy na zakupy, ale naprawdę ich praca należy do ciężkich i odpowiedzialnych. Cieszę się z tej szczególnej inicjatywy KPEC-u i współpracy spółki z inną miejską jednostką, która realizuje tak ważne zadanie dla miasta, jakim jest „Bezpieczna droga” - dodał uczestniczący w spotkaniu Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy.  

 

(Każdy z zestawów składa się z wodoodpornej ocieplanej kurtki, spodni, rękawiczek, czapki oraz odpornych na warunki atmosferyczne butów).

 

 

KPEC Przedsiębiorstwem Fair Play

24 listopada 2017 roku, podczas dwudziestej Uroczystej Gali w Warszawie, KPEC Spółka z o.o. po raz czternasty z rzędu została uhonorowana Certyfikatem Przedsiębiorstwo Fair Play. W imieniu Spółki Certyfikat odebrał Kierownik Biura Zarządu Tomasz Lewandowski.

 

Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” ma wieloletnią tradycję. Program powstał w odpowiedzi na konkurs ogłoszony w 1997 r. przez Polską Fundację Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (obecnie: PARP), na projekty dotyczące promocji kultury przedsiębiorczości w Polsce. Projekt pt. "Etyka i kultura przedsiębiorczości w małych i średnich przedsiębiorstwach" złożony przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą wygrał i był finansowany przez Unię Europejską. W efekcie prac Instytutu w latach 1997-1999 powstało opracowanie pt. "Zasady etycznej odpowiedzialności biznesu" zawierające m.in. studia przypadków ilustrujące trudne z etycznego punktu widzenia sytuacje, z jakimi spotykają się w trakcie swojej pracy przedsiębiorcy, został opracowany kodeks etyki oraz powstał program „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Jego pierwsza edycja została przeprowadzona w 1998 r. i była skierowana do MSP, od drugiej edycji zrealizowanej w 1999 r. program „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyjął formułę otwartą dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od liczby pracujących.

Firmy - laureaci programu mają możliwość wykorzystania wyników programu w ich działalności rynkowej, uzyskując w ten sposób dodatkowy, znaczący argument w walce konkurencyjnej. Uwiarygodnienie przedsiębiorstwa przez uczestnictwo w programie prowadzonym przez niezależne instytucje oraz poddanie się przez firmę badaniu wiarygodności i rzetelności stawia je w pozycji uprzywilejowanej we wszelkiego typu przetargach, konkursach ofertowych i reklamie. Program ma przebieg dwuetapowy, a oceny firm dokonują Komisje: Regionalne i Ogólnopolska, składające się z przedstawicieli administracji i samorządów (w tym gospodarczych), banków i instytucji finansowych, uczelni, organizacji przedsiębiorców, ZUS, organów podatkowych. Nad całością pieczę sprawuje Kapituła, w której zasiadają autorytety życia politycznego i gospodarczego. Każdą edycję programu kończy Wielka Gala Finałowa, podczas której następuje ogłoszenie wyników. Przedsiębiorstwa biorące udział w programie, respektując wartości etyczne na co dzień, doskonale radzą sobie na rynku odnosząc sukcesy gospodarcze. Potwierdza to tezę, że etyka i biznes nie są sprzeczne. W ostatnich latach coraz więcej firm dostrzega znaczenie przestrzegania uczciwych reguł gry i rzetelnego traktowania kontrahentów, pracowników, a także wywiązywania się ze zobowiązań podatkowych. Wzrasta także społeczna odpowiedzialność biznesu, czego przykładem może być udział przedsiębiorstw we wszelkiego rodzaju działaniach charytatywnych, wspieraniu fundacji, stowarzyszeń wyższej użyteczności, szkół, szpitali. Tego typu firmy zasługują na szczególne wyróżnienie.

 

RELACJA Z GALI 

 

 

  

fotografie źródło: http://przedsiebiorstwo.fairplay.pl/galeria-zdjec-gala-2017,2,przedsiebiorstwo_fair_play_2017.html