Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Ogrzewanie

Ciepło z miejskiej sieci to przede wszystkim usługa centralnego ogrzewania polegająca na dostarczaniu do obsługiwnaych przez Spółkę obiektów czynnika grzewczego. Ciepło dostarczane do Klientów KPEC-u w około 80% powstaje w skojarzeniu z energią elektryczną w procesie kogeneracji. To sprawia, że jest ono ekologiczne i tańsze w porównaniu z innymi jego nośnikami. Ciepło z miejskiej sieci jest produktem pewnym zarówno pod kątem bezpieczeństwa użytkowania, jak i jego dostępności o każdej porze, w dowolnym czasie. Do najważniejszych atutów ciepła z KPEC zaliczyć można komfort i estetykę podczas korzystania. Niewątpliwą zaletą jest także brak źródeł ciepła w pomieszczeniach użytkowych obiektów ogrzewanych.

 

KPEC Spółka z o.o. to również niezawodna, pewna, i bezpieczna w użyciu ciepła woda użytkowa. Sprawia, że odkręcając kran, mamy pewność jej temperatury i gotowość użycia.

 

Produkty dostarczane przez KPEC Spółka z o.o. cieszą się ogromnym zainteresowaniem nowych Klientów, którzy doceniają jego zalety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYŁĄCZ SIĘ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komfort cieplny przez cały rok

 

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o. o.  w Bydgoszczy pragnie Państwu zaoferować usługę , pozwalającej na korzystanie z centralnego ogrzewania w chłodniejsze dni przez cały rok. Jest to możliwe dzięki automatyce pogodowej – system urządzeń zainstalowanych w węzłach cieplnych, który steruje dostawami ciepła do ogrzewania w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Gdy temperatura spada poniżej granicznej wartości temperatury ustawionej w regulatorze, uruchamiane jest centralne ogrzewanie w budynku. Analogicznie, kiedy temperatura wzrasta, dostawa ciepła na cele ogrzewania zostaje automatycznie wstrzymana. Wszystkie obiekty wyposażone w indywidualne węzły cieplne należące do KPEC są dostosowane do realizacji całorocznego ogrzewania, dzięki urządzeniom automatycznej regulacji dostawy ciepła. Z tego typu rozwiązania korzystacie Państwo w okresach przejściowych, gdy dobowe wahania temperatury zewnętrznej są znaczne. Zachęcamy do skorzystania z „Komfortu cieplnego przez cały rok” poprzez nie składanie zlecenia na wyłączenie centralnego ogrzewania w okresie wiosennym i powierzenie regulacji dostaw ciepła automatyce pogodowej.

Temperaturę graniczną, która warunkuje automatyczne uruchomienie dostaw ciepła na cele ogrzewania w obiekcie, określa Klient w zależności od swoich preferencji i potrzeb.

Zapewnienie komfortu cieplnego w obiektach przez cały rok znacząco wpływa na stan techniczny budynków, a przede wszystkim zdrowie jego mieszkańców i użytkowników. Utrzymanie odpowiedniej temperatury chroni przed niebezpiecznymi dla zdrowia i konstrukcji budynku grzybami na ścianach wewnętrznych oraz elewacjach. Korzyścią jest utrzymanie obiektów w dobrym stanie technicznym, dającą oszczędności w zakresie remontów. Dogrzane mieszkanie pozwala uniknąć przeziębień w tak zwanych okresach przejściowych, a więc wiosną i jesienią. Całoroczne ogrzewanie to również większe bezpieczeństwo i mniejsze koszty, w porównaniu do urządzeń dogrzewających zasilanych energią elektryczną. Uruchomienie usługi jest bezpłatne, a opłaty są naliczane tylko za faktycznie dostarczone ciepło, w tylko momencie, kiedy za oknem zrobi się chłodno i temperatura opada poniżej ustalonego przez Odbiorcę poziomu. Oznacza to, że w przypadku wysokich temperatur, Odbiorca nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów z tytułu dostawy ciepła.

Jeśli są Państwo zainteresowani niniejszą ofertą, prosimy o kontakt z Doradcą Klienta, w celu określenia wartości granicznej temperatury uruchamiającej dostawę ciepła na cele ogrzewania dla poszczególnych węzłów cieplnych i warunki zmiany tej temperatury.