Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Skąd się bierze ciepło?

Ciepło dostarczane przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. na terenie miasta Bydgoszczy w zdecydowanej większości pochodzi od jego producentów - Oddziału Elektrociepłowni w Bydgoszczy należącego do PGE Energia Ciepła S.A. oraz Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych należącego do MKUO ProNatura Spółka z o.o. Produkt pochodzący z elektrociepłowni powstaje w skojarzeniu z produkcją energii elektrycznej w tzw. kogeneracji i w Bydgoszczy stanowi 85% dostarczanej przez KPEC energii cieplnej. Wpływa to korzystnie na jego cenę, a także niweluje negatywny wpływ oddziaływania na środowisko, w porównaniu z tradycyjnymi metodami pozyskiwania energii cieplnej.


Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dostarcza także Klientom w Bydgoszczy i czterech gminach ciepło produkowane w ciepłowniach własnych, które znajdują się: na bydgoskiej Osowej Górze, a także w: Solcu Kujawskim, Szubinie, Nakle nad Notecią i Koronowie.