Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

KPEC Spółka z o.o.

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. jest dostawcą ciepła na terenie Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Szubina, Nakła nad Notecią i Koronowa

Swoje zadania Spółka realizuje zgodnie z koncesjami nadanymi przez Urząd Regulacji Energetyki. Podstawowym przedmiotem działalności Przedsiębiorstwa jest dystrybucja i wytwarzanie ciepła, a głównym zadaniem jakie Spółka realizuje jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie zapotrzebowania na ciepło.

 

KPEC Spółka z o.o. dysponuje sześcioma ciepłowniami, które na bydgoskiej Osowej Górze oraz w czterech gminach (Solec KujawskiSzubinNakło nad NoteciąKoronowo) wytwarzają ciepło dostarczane do Odbiorców, a w Bydgoszczy wspomagają system ciepłowniczy. Długośc sieci ciepłowniczych wynosi 458 km (w tym w Bydgoszczy 407,7 km).

 

 

Odbiorcami ciepła są zarówno użytkownicy obiektów budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak również zakłady przemysłowe, podmioty gospodarcze oraz obiekty użyteczności publicznej.

 

KPEC jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością utworzoną w 1991 roku w wyniku komunalizacji Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Udziałowcami Spółki są następujące gminy: Miasto Bydgoszcz, Solec Kujawski, Szubin, Nakło nad Notecią, Koronowo, a kapitał zakładowy Spółki wynosi 50 200 000 złotych.

 

Przedsiębiorstwo realizuje swoje zadania zgodnie z koncesjami nadanymi przez Urząd Regulacji Energetyki 29 września 1998 roku (z późniejszymi przedłużeniami):

-na wytwarzanie ciepła,
-na przesyłanie i dystrybucję ciepła,
-na obrót ciepłem,

oraz koncesją z 30 grudnia 2020 roku na wytwarzanie energii elektrycznej.