Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Monitoring węzłów

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, oferuje Im możliwość korzystania z zaawansowanych usług telemetrycznych.

 

We wrześniu 2011 roku przedsiębiorstwo umożliwiło wybranym budżetowym placówkom oświatowym z terenu miasta Bydgoszczy samodzielnie zarządzać i sterować niektórymi parametrami węzła cieplnego zamontowanego w obiekcie szkoły, czy przedszkola.

 

Dzięki temu placówki mogły z panelu administracyjnego zainstalowanego na komputerze samodzielnie dysponować ciepłem na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wybierając godziny, kiedy jest najbardziej potrzebne, a ograniczając przepływ w czasie, gdy w placówce nie odbywają się zajęcia. Udział w pilotażu pozytywnie wpłynął na zużycie energii cieplnej, w efekcie przynosząc oszczędności w placówce. W pilotażu wzięło udział kilkadziesiąt placówek oświatowych, a kolejnych kilkanaście przygotowuje się do skorzystania z usługi.

 

Zachęcamy do skorzystania z uslugi monitoringu węzłów cieplnych

 

Kontakt:

Dział Telemetrii Informatyki i Techniki Pomiatrowej

Kierownik: Maciej Kosiak
tel. 52 30 45 242

e-mail: automatyka@kpec.bydgoszcz.pl

 

 
 
 

logo unia
Strategia