Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

KPEC Bydgoszcz najlepszy w Polsce!

I stało się! Drugi raz w historii zwyciężyliśmy w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej PEC 2021 organizowanym przez Strefę Gospodarki Gazety Prawnej.
Przy ocenie firm branży ciepłowniczej Kapituła Rankingu brała pod uwagę: wyniki finansowe przedsiębiorstw; nakłady na inwestycje i remonty; wykorzystanie środków unijnych; ilość sprzedanej energii; ilość obsługiwanych węzłów; długość sieci ciepłowniczych; łączną moc zamówioną; ilość awarii; zdobyte nagrody i wyróżnienia; nakłady na podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu w przeliczeniu na jednego pracownika; działalność pod kątem odpowiedzialności społecznej; ocenę przedstawicieli branży dokonywaną przez podmioty uczestniczące w Rankingu.
Poprawa jakości powietrza, stopniowe odejście od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, edukacja ekologiczna oraz zwiększanie liczby odbiorców ciepła to główne zadania na najbliższe lata dla bydgoskiej spółki KPEC.
KPEC zwyciężył w tym Rankingu w roku 2019, rok temu oraz w latach 2017 i 2018 spółka zajęła drugie miejsce, w 2016 roku - trzecie, a w 2015 - czwartą lokatę.
Spółka obsługuje ponad 4700 węzłów cieplnych, a łączna moc zamówiona przez odbiorców przekracza 650 MW. Zatrudnia ok. 360 pracowników i eksploatuje 449 km sieci ciepłowniczych. W ub. roku na inwestycje przeznaczyła 31,5 mln zł, a na remonty - ponad 2,5 mln zł.
Gazeta Prawna, 26 marca 2021
 
Gazeta Prawna, 26 marca 2021