Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

KPEC grzeje przez cały rok!

Nadeszła kalendarzowa jesień, w związku z czym KPEC Spółka z o.o. przypomina, że ciepło z miejskiej sieci jest dostępne przez cały rok. To bardzo komfortowe rozwiązanie w „okresie przejściowym”, gdy dobowe wahania temperatury zewnętrznej są znaczne.

KPEC jest technicznie przygotowany, by dostarczać ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej przez cały rok. Nie ma więc potrzeby, by trwale wstrzymywać dostawę ciepła na ogrzewanie po okresie zimowym. W okresie letnim o regulację dostawy ciepła zadba zainstalowana w obiekcie automatyka pogodowa. System ten uruchomi ogrzewanie gdy będzie taka potrzeba w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. To zapobiega wychłodzeniu lub przegrzaniu pomieszczeń.

Przypominamy, że wszystkie budynki wyposażone w indywidualne węzły cieplne należące do KPEC są dostosowane do całorocznego ogrzewania, dzięki urządzeniom automatycznej regulacji dostawy ciepła. Z tego typu rozwiązań korzysta z roku na rok coraz więcej odbiorców, a przynosi to najlepszy efekt w tzw. „okresach przejściowych”. Zachęcamy do skorzystania z tego rozwiązania i nie rezygnowania z dostaw ciepła, gdy temperatura za oknem rośnie.

Jakie są korzyści korzystania z ciepła KPEC przez cały rok?

  • Redukcja wilgoci i wyziębienia konstrukcji obiektu
  • Zapewnienie właściwego stanu technicznego budynków, rzadsze prace remontowe
  • Ograniczenie infekcji wynikających z wychłodzenia oraz oszczędność na lekach
  • Zmniejszenie kosztów indywidualnego dogrzewania
  • Bezpieczne rozwiązanie w porównaniu do indywidualnych piecyków czy termowentylatorów
  • Zapewnienie bezobsługowego komfortu mieszkańców, niezależnie od wahań temperatury
  • Swoboda w korzystaniu z ciepła przez lokatorów mieszkań w spółdzielniach czy wspólnotach
  • Regulacja poziomu ogrzewania w pomieszczeniach przy użyciu termostatów grzejnikowych

Dla każdego z nas komfort cieplny przyjmuje różną wartość temperaturową. KPEC zapewnia ciepło przez cały rok. Rozumiemy, że utrzymanie ciepła w obiekcie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy gotowi zapewnić ciepło dla osób, które potrzebują wyższej temperatury wiosną czy jesienią.

Wartość granicznej temperatury uruchamiającej dostawę ciepła na cele ogrzewania mogą Państwo ustalić indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.