Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Nowelizacja ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw

Informacja dla klientów związana z systemem wsparcia wprowadzonym ustawą z 15 września 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. 2022 poz. 1967) i jej nowelizacją z dnia 7 grudnia 2023 r. o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła (Dz. U. 2023 poz. 2760).


Informujemy, że system wsparcia odbiorców poprzez stosowanie maksymalnych cen dostawy ciepła został wydłużony do 30.06.2024 roku.  Zgodnie z uchwaloną w dniu 7 grudnia 2023 r. Ustawą o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła (Dz. U. 2023 poz. 2760), stanowiącą nowelizację Ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, od 1 stycznia 2024 r. do 30 czerwca  2024r. określone grupy odbiorców zaopatrywanych w ciepło z systemów ciepłowniczych będą objęte dotychczas obowiązującymi mechanizmami ograniczenia wysokości cen za ciepło i jego dostawę, określonymi w ww. ustawie. W związku z wydłużeniem obowiązywania systemu wsparcia odbiorcy, objęci maksymalnymi cenami ciepła nie mają obowiązku składania ponownie Oświadczenia. Zakres podmiotów objętych ochroną nie uległ ograniczeniu.