Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Ranking PEC 2024!

Bydgoski KPEC kolejny raz na podium w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. W edycji na rok 2024 Spółka zajęła II miejsce!

Ranking organizowany jest przez redakcję "Strefy Gospodarki" - dodatku Gazety Prawnej. Przy ocenie firm branży ciepłowniczej Kapituła Rankingu brała pod uwagę: wyniki finansowe przedsiębiorstw; nakłady na inwestycje i remonty; wykorzystanie środków unijnych; ilość sprzedanej energii; ilość obsługiwanych węzłów; długość sieci ciepłowniczych; łączną moc zamówioną; ilość awarii; zdobyte nagrody i wyróżnienia; nakłady na podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu w przeliczeniu na jednego pracownika; działalność pod kątem odpowiedzialności społecznej; ocenę przedstawicieli branży dokonywaną przez podmioty uczestniczące w Rankingu.

 

Z satysfakcją przyjęliśmy informację o uzyskanej kolejny rok z rzędu wysokiej pozycji w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki” Gazety Prawnej. Wynik ten cieszy, bo świadczy o stabilnej pozycji Spółki i co najważniejsze o wysokim poziomie świadczonych przez nas usług na rzecz mieszkańców Bydgoszczy, Szubina, Nakła nad Notecią, Koronowa i Solca Kujawskiego. Jest to tym bardziej istotne, bo czasy dla sektora energetyki cieplnej nie są łatwe. Korzystając z okazji składamy gratulacje wszystkim laureatom Rankingu PEC 2024, a czytelnikom życzymy ciepłych, pogodnych i bezpiecznych Świąt Wielkiej Nocy – tak do wyników tegorocznej edycji Rankingu odniósł się Andrzej Baranowski, Prezes Zarządu KPEC Spółka z o.o. w Bydgoszczy

 

KPEC był zwycięzcą Rankingu w 2021 oraz 2019 roku, w latach 2024, 2022, 2020, 2018 i 2017 spółka zajmowała drugie miejsce, w 2016 roku - trzecie, a w 2015 - czwartą lokatę.

 

Spółka obsługuje ponad 5000 węzłów cieplnych, a łączna moc zamówiona przez odbiorców przekracza 658 MW. KPEC zatrudnia ok. 360 pracowników i eksploatuje 465 km sieci ciepłowniczych. W 2023 roku na inwestycje przeznaczyła 39,5 mln zł, a na remonty - ponad 2,6 mln zł.

 

Gratulujemy pozostałym laureatom Rankingu!