Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Dezynfekcja cieplna instalacji ciepłej wody użytkowej – metoda eliminacji bakterii Legionelli.

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. informuje, że jedną z metod dezynfekcji w instalacji ciepłej wody użytkowej w obiektach Odbiorcy jest jej przegrzew do temperatury powyżej 70oC.

Spółka świadczy usługę dezynfekcji termicznej na zlecenie Odbiorcy w obiektach zasilanych z węzłów cieplnych należących do KPEC poprzez utrzymanie pracy instalacji w podwyższonych parametrach w ustalonym okresie.

Uzyskanie wymaganej temperatury wody niezbędnej dla skutecznego wykonania usługi możliwe jest wyłącznie w okresie grzewczym, w terminie od listopada do marca. Przegrzew instalacji c.w.u. jest realizowany odpłatnie, zgodnie z obowiązującym Cennikiem usług dodatkowych i opłat, który dostępny jest na stronie internetowej www.kpec.bydgoszcz.pl/oferta-uslugidodatkowe, poz. 9.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. u. 2022 poz. 1225), określa warunki techniczne dla instalacji wodociągowej zimnej i ciepłej wody, między innymi w zakresie możliwości bezpiecznej eksploatacji, w szczególności:

- „instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55oC i nie wyższej niż 60oC”,

- „ instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać przeprowadzanie ciągłej lub okresowej dezynfekcji metodą chemiczną lub fizyczną (w tym okresowe stosownie metody dezynfekcji cieplnej), bez obniżania trwałości instalacji i zastosowanych w niej wyrobów. Do przeprowadzenia dezynfekcji cieplnej niezbędne jest zapewnienie uzyskania w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 70oC i nie wyższej niż 80oC”.