Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Usługa diagnostyczna metodą akustyczną- geofon

KPEC Spółka z o.o. oferuje usługę diagnostyczną wykonywaną przy pomocy Geofonu AQUA M200D Plus, która pozwala lokalizować uszkodzenia siec wodnej (w tym ciepłowniczej) i metodą akustyczną. Woda wypływająca przez nieszczelności w rurach wytwarza dwa rodzaje szumów:

-wibracje rurociągu w wyniku przepływu wody pod dużym ciśnieniem przez szczelinę w miejscu uszkodzenia przewodu. Szum ten przenoszony jest przez rurę na znaczną odległość i może być odebrany przez mikrofon dotykowy,
-wibracje gruntu spowodowane uderzeniami wody wypływającej pod ciśnieniem w miejscu uszkodzenia odbierane są za pomocą mikrofonu gruntowego i przekazywane do słuchawek. Po cyfrowym przetworzeniu sygnału natężenie dźwięku i odpowiadające mu pasmo częstotliwości są graficznie wyświetlane na ekranie jednostki sterującej.

 

W przypadku zainteresowania usługą diagnostyczną prosimy o kontakt z:
Pionem Eksploatacji KPEC Spółka z o.o. pod numerem telefonu 52 30 45 265.