Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Konferencja ws. obniżki cen ciepła i nie tylko...

Rozpoczęły się dostawy ciepła do większości odbiorców. W nowym sezonie grzewczym mieszkańcy zapłacą mniej za dostarczenie tej usługi do swoich mieszkań.  

 

Szczegóły przedstawiono podczas czwartkowego (21 września) śniadania prasowego, które odbyło się w siedzibie KPEC Spółka z o.o. Podczas konferencji poruszono tematy związane z obniżką Taryfy dla ciepła w sezonie grzewczym 2017/2018, rozpoczęciu dostaw ciepła, programem Ciepła Systemowego oraz inwestycjami realizowanymi przez spółkę. 

- Dzisiaj, w dobie powszechnej informatyzacji systemu ciepłowniczego, określenie „sezon grzewczy”, nie do końca jest właściwe. Jako KPEC jesteśmy przygotowani na to, żeby nasz produkt – ciepło, dostarczać do odbiorców przez cały rok – podkreślił na początku Tomasz Lewandowski, Kierownik Biura Zarządu KPEC. 

- W ramach Taryfy dla ciepła, która obowiązuje od 1 sierpnia tego roku, w tzw. sezonie grzewczym, który się rozpoczął, bydgoszczanie będą mogli ogrzać swoje mieszkania w tańszy sposób, oczywiście utrzymując taką samą wysoką temperaturę w pomieszczeniu - powiedział Andrzej Baranowski, Prezes Zarządu KPEC. – Pod tym względem i w gronie dostawców ciepła systemowego, nasza bydgoska spółka znajduje się wśród najlepszych ciepłowniczych przedsiębiorstw w kraju.     

Podczas spotkania omówiono szczegóły inwestycji związanej z budową elektrociepłowni gazowych na bydgoskiej na Osowej Górze, Szubinie, Solcu Kujawskim, Nakle nad Notecią oraz Koronowie. - Inwestycje te pozwolą na znaczące obniżenie zużycia energii pochodzącej z węgla kamiennego, czyli energii pierwotnej. Przyniesie to szereg korzyści: wpłynie na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i szkodliwych pyłów do atmosfery, znacznie poprawi jakość powietrza i będzie istotnym narzędziem walki ze smogiem – dodał Andrzej Baranowski.

Podano też konkretny i planowany cel po zakończeniu realizowanej przez KPEC inwestycji na bydgoskiej „Starówce”. – Skorzystają na niej wszyscy bydgoszczanie. Efektem jej ukończenia będzie usprawnienie funkcjonowania systemu ciepłowniczego oraz, co bardzo istotne, poprawa jakości powietrza – tłumaczył Ryszard Orłowski, Dyrektor ds. Technicznych w KPEC Bydgoszcz.