Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Z kart historii

Powstanie bydgoskiego ciepłownictwa datowane jest na początek lat 60. XX wieku. Dnia 9 grudnia 1963 roku Miejska Rada Narodowa podjęła uchwałę w sprawie powołania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC). W 1966 roku rozpoczęto budowę nowoczesnego źródła ciepła w okolicy Zakładów Chemicznych. Tam właśnie powstała elektrociepłownia, która umożliwiła dalszy rozwój budownictwa mieszkaniowego, infrastruktury i przemysłu w Bydgoszczy.


Pod koniec 1970 roku Wojewódzka Rada Narodowa podjęła decyzję w sprawie powołania pierwszego w Polsce Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. WPEC poza Bydgoszczą, dostarczało ciepło między innymi do odbiorców w: Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu, Chojnicach, Mogilnie, Barcinie, Żninie, Tucholi, Sępólnie Krajeńskim, Koronowie, Świeciu n/Wisłą, Nakle n/Notecią, Solcu Kujawskim, czy Szubinie.

 

Po likwidacji WPEC, w grudniu 1991 roku powstała komunalna spółka gmin: Miasta Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Nakła n/Notecią, Koronowa oraz Szubina - Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o.

 

KPEC Spółka z o.o. w Bydgoszczy jest przedsiębiorstwem energetycznym, które prowadzi działalność w zakresie terytorialnym pokrywającym się z obszarem administracyjnym jednostek samorządu terytorialnego będących jej wspólnikami. Przedsiębiorstwo realizuje ustawowe zadanie własne gmin, jakim jest zaopatrzenie mieszkańców w ciepło.