Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Przyłącz się!

 

Pogotowie ciepłownicze

 

Możliwość przyłączenia do istniejącej sieci na obszarze bydgoskiego Śródmieścia

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej informuje, że w wielu obszarach Śródmieścia znajduje się miejska sieć ciepłownicza. W obszarach tych zlokalizowanych jest kilkaset budynków. Dla większości z nich możemy zaoferować przyłączenie do sieci ciepłowniczej już w 2021 r.

 

OBSZARY ŚRÓDMIEŚCIA, W KTÓRYCH WYSTĘPUJE MOŻLIWOŚĆ PRZYŁĄCZENIA DO SIECI KPEC

(budynki z możliwością przyłączenia znajdują się wewnątrz obszarów oznaczonych kolorem pomarańczowym)

 

Pobierz mapę

Obszary z możliwością przyłączenia:

- Obszar w rejonie ul. 20 stycznia 1920 r., Chodkiewicza, Gdańska, Mickiewicza, Paderewskiego, Plac   Weyssenhoffa,  J. Słowackiego, Zamoyskiego,

Obszar w rejonie ul. Bocianowo, Hetmańska, Ogrodowa, Plac Piastowski, Plac Zbawiciela, Racławicka, Rycerska, Sowińskiego, Warszawska.

 

Wszystkich właścicieli / zarządców zainteresowanych przyłączeniem do sieci ciepłowniczej budynków znajdujących się w w/w obszarach, prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonej „Deklaracji zamiaru przyłączenia do sieci ciepłowniczej”. (możliwość pobrania) Dokument można przesłać jako załącznik do wiadomości e-mail na adres: rozwoj@kpec.bydgoszcz.pl lub pocztą tradycyjną na adres naszego przedsiębiorstwa.

 

Jednocześnie informujemy, iż w Urzędzie Miasta Bydgoszczy można uzyskać dotację na wymianę urządzenia grzewczego opalanego paliwem stałym - na niskoemisyjne urządzenie grzewcze wykorzystujące m.in. ciepło sieciowe.

Wysokość dotacji wynosi:

- 5 000 złotych na lokal  mieszkalny – dla inwestycji indywidualnych w lokalach mieszkalnych lub budynkach jednorodzinnych;

- od 6 000 – 8 000 złotych na lokal mieszkalny – w przypadku przeprowadzenia inwestycji kompleksowych w budynkach wielorodzinnych.

 

Wniosek o udzielenie dotacji, załączniki oraz uchwała znajduje się na stronie internetowej:

 

www.bydgoszcz.pl/rozwoj-i-srodowisko/srodowisko/powietrze/